Plume takılarınızı daha uzun ömürlü kullanabilmek için;

Saf su tek başına gümüşe zarar vermez, ancak günlük yaşamımızda kullandığımız suyun çoğu arıtılmış su olmadığından sudaki kimyasallar gümüşe mat bir görünüm kazandırabilir. Ürünlerinizin renklerinin ilk günki gibi kalması için tavsiyemiz:

  • Parfüm ve Losyonlar:  Vücut losyonları ve parfümlerdeki kimyasallar gümüş takılarınızın kararmasına neden olabilir. Bunu önlemek için önce uygulamanızı yapın, kurumasını bekleyin ve ardından ürünlerinizi takabilirsiniz. Ürünlerinizin vücut losyonu ve parfüm ile temas etmesi, cok hızlı bir şekilde kararmasına neden olacaktır
  • Duş/Banyo: Gümüş takılarınızla duş almak takılarınıza kısa vadede bir zarar vermeyecektir. Sadece duştan sonra ürünlerinizi iyice kuruladığınızdan emin olun. Ek olarak ısının kimyasal reaksiyonu hızlandırdığını unutmamalısınız.
  • Havuz: Klor oldukça sert bir kimyasaldır, bu yüzden gümüş takılarınızla havuza girmenizi tavsiye etmiyoruz. Girildiği takdirde de takılarınızı temiz suyla durulayıp; kuruttuğunuzdan emin olun.
  • Gümüş takılarınızı temizlemek için mikrofiber bez veya özel mücevher bezi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kağıt havlu ve benzeri sert malzemeler kaplamayı çizebilir ve zarar verebilir.